Regulamin wypożyczalni sprzętu kajakowego Adventure spływy kajakowe Żarnowiec - Dębki ma na celu usprawnić i uprzyjemnić spływ kajakowy


1. Spływ rozpoczyna się o określonych godzinach. Należy przybyć i zorganizować się 15 minut przed czasem, w celu przedstawienia przed spływem najważniejszych informacji, by zabawa była przyjemna i BEZPIECZNA!

2. Na określone godziny zbiera się grupa osób mniej lub bardziej zaawansowanych w kajakarstwie i każdy spływa indywidualnym tempem. TO NIE SĄ ZAWODY, nie trzeba nikogo gonić

3. Szacowany czas spływu wynosi 1.5-2.5h. (średnio ok. 2h). Rzeka stanowi odcinek ok. 6.5 km, zaś jej spokojny nurt pozwala na pokonanie trasy we wspomnianym czasie nawet „najbardziej doświadczonym” kajakarzom.

4. W związku z udziałem w zorganizowanym spływie wielu osób, prosi się o nie rozstawianie biwaków, nie plażowanie z kajakiem, nie rozpalanie grill’a po drodze. Wyznaczony czas na spływ jest do Waszej dyspozycji, jednak wspomniane atrakcje mogą znacznie wydłużyć czas spływu, w którym biorą udział również inni uczestnicy, np. właśnie Ty! Oczywiście fotka ważki, zimorodka, czy selfie z łabędziem – wskazane!

5. Pracujemy dla Was codziennie, by umożliwić korzystanie z atrakcji spływu kajakowego podczas Waszego wypoczynku. Decydując się na szybkie tempo, należy pamiętać o mniej doświadczonych uczestnikach i rodzinach z dziećmi. Na mecie czekamy aż dopłyną wszyscy uczestnicy spływu. Następnie pakujemy sprzęt. Odwozimy TYLKO Kierowców samochodów zostawionych na naszym parkingu oraz dzieci, których jedynym opiekunem jest Kierowca i wracamy na miejsce startu. Pasażerów możemy zabrać tylu, ile jest miejsc w busach   Czas oczekiwania na powrót Kierowców po resztę ekipy umili plaża, malownicze widoki, bądź wachlarz atrakcji oraz bukiet barów w centrum miejscowości Dębki.

6. Jak wspomniano, Kierowcy po zakończeniu spływu transportowani są na miejsce startu (ok. 10km). Meta mieści się obok wejścia na plażę nr 24. (droga wjazdowa dla pojazdów upoważnionych). Jest to 300 m od parkingu znajdującego się w centrum Dębek, gdzie Kierowcy mogą spokojnie i legalnie podjechać po resztę Spływających. Odwóz wszystkich uczestników spływu jest niemożliwy, ponieważ wąska infrastruktura Dębek nie pozwala na przejazd autokarem.

7. Prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku i niewypływanie w morze. Fale i prąd morski niebezpiecznie uniemożliwia powrót do brzegu, może spowodować wywrotkę, bądź wciągnąć wgłąb morza. ZABRANIA SIĘ SZCZEGÓLNIE Z DZIEĆMI.

8. Każdy Klient jest dla nas ważny. Nie bardziej ważny, ani ważniejszy. Każdy jest traktowany indywidualnie, jednak według ustalonych i przedstawionych zasad regulaminu.

9. NIE WOLNO ŚMIECIĆ! Zachowajmy urok malowniczych zakątków przyrody. PUSTE OPAKOWANIA SĄ DUŻO LŻEJSZE NIŻ PEŁNE!

10. Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do płynięcia w zapiętej kamizelce!

11. Podczas spływu nie wolno spożywać napojów alkoholowych, ani wsiadać do kajaka pod wpływem alkoholu.

12. Zabrania się stawać lub siadać na burtach kajaka, kołysać nim na boki, stawać na siedzisku, czy kadłubie kajaka – grozi to wywrotką, uszkodzeniem sprzętu, a nawet utrata zdrowia.

13. Każdy uczestnik odpowiada za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też innych oraz pobrany sprzęt. Wszelkie uszkodzenia należy zgłaszać niezwłocznie po zauważeniu PRZED SPŁYWEM. Koszty za uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu, bądź zagubienia sprzętu oraz odpowiedzialność cywilną ponosi WYPOŻYCZAJACY.

14. W przypadku wariantu dwukierunkowego, jeśli Spływający nie dopłyną w z góry określonym i znanym czasie na miejsce startu, POKRYWAJĄ KOSZT za kolejny spływ odbierając możliwość uczestnictwa Spływającym, którzy dokonali rezerwacji na kolejną godzinę spływu, tj. ponownie płacą za spływ.

15. Kwestię przygotowania spływu należy pozostawić wieloletniemu doświadczeniu naszej firmy, dzięki któremu opracowany został system pracy w trosce o Państwa bezpieczeństwo, wygodę oraz Środowisko.


Instrukcja Bhp

Obowiązująca Wszystkich Uczestników Spływu

 

1. Uwagi ogólne

– sprzęt wypożyczany przez Państwa jest bezpieczny, sprawny oraz dostosowany do państwa potrzeb i na czas spływu biorą państwo za niego odpowiedzialność,

– obsługa jest do Państwa dyspozycji, przeszkolona i przygotowana na Państwa pytania,

– w razie jakichkolwiek niesprawności należy zgłosić je przed spływem wypożyczającemu,

– informacje przedstawione przez wypożyczającego są zasadami obowiązującymi na rzece i każdego uczestnika spływu.

2. Czynności przygotowujące do spływu

– wysłuchanie informacji przedstawionych przez obsługę oraz zapoznanie się ze szczegółami spływu na stronie WWW

– zgłoszenie ewentualnych uszkodzeń przed rozpoczęciem spływu,

– zapięcie kamizelki asekuracyjnej oraz zabezpieczenie stóp obuwiem z twardą podeszwą,

– przygotowanie ewentualnego bagażu i zabezpieczenie sprzętu przed wodą,

– przygotowanie prowiantu i wody wg własnych potrzeb,

– ubranie nie powinno krępować ruchów i być zbyt ciężkie, ani wchłaniające znaczną ilość wody.

3. Postępowanie w trakcie spływu

– osoba cięższa lub silniejsza siedzi z tylu,

– wsiadając do kajaka postępuj zgodnie z instrukcją przeszkolonej obsługi,

– w grupie powinna być jedna osoba decyzyjna, która zadecyduje co robić w razie sytuacji niepożądanych,

– nigdy nie pływaj samotnie, miej zawsze kogoś na horyzoncie,

– podczas pokonywania przeszkód należy znaleźć miejsce najbardziej zanurzone aby uniknąć uszkodzenia dna kajaka,

– pokonując przeszkodę wiszącą należy położyć się w kajaku,

– zawsze wysiadaj z kajaka zacumowanego do lądu w kierunku przeciwnym do nurtu rzeki,

– w razie wywrotki jak najszybciej znajdź dno o ile jest to możliwe, bądź dopłyń do brzegu i poczekaj na pomoc,

– zachowaj odstęp między kajakami, w razie zatoru wiosłuj w przeciwnym kierunku i poczekaj, aż zblokowani uczestnicy poradzą sobie z problemem.

4. NIE WOLNO!!!

– spożywać alkoholu oraz brać udziału w spływie pod jego wpływem,

– stawać na kajaku, siadać na dziobie, siadać na burtach, kołysać na boki, skakać po dnie, wysiadać nie dobijając do brzegu,

– przypinać dzieci do nosidełek lub przywiązywać,

– nie stosować się do zaleceń obsługi,

- ściągać kamizelki asekuracyjnej,

– wypływać na morze,

-pozostawiać śmieci w miejscach innych, niż do tego przeznaczone.