Spływ kajakowy dla rodzin z dzieckiem

Spływ kajakowy dla rodzin z dzieckiem

Pływanie kajakiem to niesamowita przyjemność nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Nawet 2-letni smyk może uczestniczyć w wycieczce rodzinnej, zwłaszcza jeśli z natury dobrze czuje się w pobliżu wody i jest pozytywnie nastawiony do poznawania świata. Spływ kajakowy dla dzieci powinien być jednak przygotowany przez doświadczonych kajakarzy i może obejmować wycieczkę kilkugodzinną, jak i dłuższy urlop z noclegami, ogniskiem i innymi atrakcjami dla maluchów. I co dla wielu osób jest ważną informacją – małe dzieci mogą kajakiem podróżować za darmo.


spływy kajakowe dla dzieci

Czy spływ kajakiem jest bezpieczny?

Spływ kajakowy dla rodzin z dzieckiem powinien być dopasowany do wieku każdego jego uczestnika. Na spływy dla dzieci wybierane są trasy bez dużej ilości przeszkód i uciążliwego przenoszenia sprzętu, łatwe szlaki, podczas których można kontemplować przyrodę. Ponieważ dzieci nie należą do istot cierpliwych, zwykle wycieczki kajakiem są podzielone na krótsze odcinki, tak by okresy wiosłowania przecinały się z tym spędzonymi na lądzie, gdzie można bawić się, kąpać w jeziorze czy zjeść coś pysznego albo zwiedzić okoliczne atrakcje. Poza tym dzieciom naprawdę nie potrzeba wiele więcej, niż dorosłym. Spływ kajakowy dla rodzin z dzieckiem, jeśli jest przygotowany przez profesjonalistów, jest bezpieczny i przyniesie sporo radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Nie trzeba nawet czynić wielkich przygotowań: jeśli dziecko nigdy nie siedziało w kajaku czy łódce, warto przed wyruszeniem na wielogodzinny spływ, wynająć kajak chociaż na godzinę, posadzić w nim dziecko i trochę popływać, by sprawdzić czy maluch nie boi się panicznie wody i nowej sytuacji. Jeśli źle reaguje na nasze pomysły spędzania czasu na wodzie, lepiej odłożyć wycieczkę o kilka miesięcy, niż męczyć dziecko i psuć sobie (i innym uczestnikom) wyprawę.
spływy kajakowe dla dzieci

Co zabrać do kajaka na spływ dla dzieci?

Aby podróż kajakiem z dzieckiem nie skończyła się przeziębieniem, każdy uczestnik powinien być odpowiednio, czyli ciepło ubrany, ale tak, by w każdej chwili móc zdjąć warstwę ubrania. Przydać się mogą także szybkoschnące buty z pianki i gumy oraz zapasowe ubranie zapakowane do wodoodpornej torby lub worka. Konieczna jest także kamizelka ratunkowa rozmiarem dopasowana do wieku i wzrostu malucha. Niezbędnym wyposażeniem kajaka, na którym będą przebywać dzieci jest też krem z wysokim filtrem UVA i UVB, czapeczka z daszkiem, krem na komary i kleszcze oraz duża ilość przekąsek i wody.

About the author

admin administrator